Випускники кафедри математичного аналізу та теорії ймовірностей користуються високим попитом на ринку праці як в Україні, так і за її межами. Універсальність і грунтовність отриманих знань дають змогу випускникам проявити себе не лише в спеціалізованих сферах, як, наприклад, банківська чи страхова справа, а й в компаніях широкого профілю, в тому числі в сферах транспорту, економіки чи IT.
За останні роки випускники нашої кафедри отримали роботу в таких компаніях і підприємствах, як Quartesian-Europe, Danone Ukraine, Starcom Ukraine, Райффайзен Банк Аваль, ТОВ «Сільпо ФУД», Євроізол, КТ Україна, ТОВ «Енергозберігаючі системи України» тощо. Отримані за період навчання знання дозволяють їм працювати в аналітичних та логістичних департаментах, департаментах планування та прогнозування. Крім того, випускники кафедри математичного аналізу та теорії ймовірностей отримують запрошення до навчання в аспірантурі, як від нашої кафедри, так і від інших українських та закордонних інститутів.
Можливості для випускників
У випускників освітньої програми є можливість працевлаштування актуаріями страхових компаній, фінансовими аналітиками та консультантами, менеджерами у сфері інвестицій, фінансових ризиків, науковими співробітниками та викладачами математики в державних та комерційних організаціях.
Актуарій – це експерт з математики страхування, спеціаліст у теорії оцінки ризиків різних сфер людської діяльності, стратег з глибоким розумінням фінансових систем. Професія актуарія є однією з найбільш затребуваних у країні.
За підрахунками експертів для переходу на міжнародний стандарт фінансової звітності (IFRS) Україна потребує 150-200 актуаріїв. Після прийнятого в 2005 році рішення про кваліфікаційні вимоги до осіб, які можуть займатися актуарними розрахунками (Державна комісія регулювання ринків фінансових послуг України, №3519), тільки 24 особи отримали сертифікати на право здійснювати та завіряти актуарні розрахунки, причому 7 з них вже працюють за межами України. На ринку праці існує потреба у фахівцях зі страхової та фінансової математики (в першу чергу це стосується фахівців-аналітиків у галузі страхування рухомого та нерухомого майна).
Серед областей професійної діяльності, які потребують спеціалістів з актуарних методів, відзначимо такі
· ризик-менеджмент у фінансових інститутах,
· ризик-менеджмент у нефінансових інститутах,
· актуарна справа у страхуванні,
· акутарна справа в недержавних пенсійних та соціальних програмах.
Відповідно до державного Класифікатора професій випускники факультету можуть працювати як:
· професіонали у галузі фізичних та технічних наук;
· наукові співробітники в галузі фізики твердого тіла, фізики лазерів, фізики плазми та астрономії;
· викладачі університетів та інших вищих навчальних закладів
Випускники факультету можуть працювати науковцями, викладачами вищих навчальних закладів, провідними спеціалістами у наукових, виробничих, комерційних та банківських установах в Україні та за кордоном.
Випускники працюють спеціалістами в галузі нанотехнології, фізики твердого тіла, теорії хаосу та нелінійних явиш, астрофізики, інформаційних технологій в фізиці, розробниками програм опису біомедичних процесів, розробниками методів квантової хімії. Науковими співробітниками, викладачами у ВНЗ, системними аналітиками державних та комерційних установ.