Укр Eng

Співпраця Фізико Матиматичного Факультету (ФМФ) з Політехнічним ліцеєм НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сикорського», розпочата у 2005 році, дає високі результати. В рамках науково-практичної роботи ліцеїсти старших класів виконують на базі Лабораторії кріогенної техніки дослідницькі роботи, з якими виступають на районних, міських, Всеукраїнських та навіть міжнародних учнівських конференціях та конкурсах. За останні чотири роки було досягнуто значних успіхів в цій роботі.

Так, у 2009 році ліцеїст Спінул Костянтин посів IV місце та отримав диплом на Колмогоровських читаннях в Москві (керівники – Пеклун В.Ф, Козленко О.В.- ФМФ та Суворова Т.А.-Політехнічний ліцей). У 2010 році ліцеїсти Спінул Костянтин та Заєць Софія посіли перші місця на Київському міському конкурсі МАН, а ліцеїстка Ревуцька Любов виборола ІІІ місце на Всеукраїнському етапі конкурсу МАН з роботою на тему «Випробування термоелектричного пристрою – термоблока». Керівниками робіт були провідний інженер фіз.-мат. факультету Козленко О.В. та зав.кафедрою фізики Політехнічного ліцею Суворова Т.А.

У 2010-2011 н.р. на Київському міському етапі конкурсу МАН ліцеїсти ПЛ НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сикорського» Семироз Катерина, Михайловський Володимир, Спінул Костянтин та Приліпухов Євген вибороли перше місце, а Маркова Валентина та Литвинов Микита посіли ІІІ місце. Науковими керівниками робіт виступали викладачі та співробітники ФМФ Лисенко Михайло Григорович, Козленко Олег Володимирович та Гаврилюк Віктор Володимирович. Ліцеїстка Семироз Катерина з роботою «Покращення термоізоляційних властивостей цегляної кладки» зайняла ІІІ місце на Всеукраїнському етапі конкурсу МАН та отримала грамоту Президії Академії наук України. Такою ж грамотою було відзначено роботу наукового керівника Козленка Олега Володимировича.

Серед визначних досягнень слід відзначити ІІ місце на конкурсі Інтел-Техно Україна, яке посів ліцеїст Михайловський Володимир з роботою «Визначення частоти обертання вентилятора за допомогою звукових хвиль» (науковий керівник – доцент кафедри загальної фізики та фізики твердого тіла ФМФ НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сикорського» Лисенко Михайло Григорович, якого було відзначено грамотою президії МАН).

Необхідно відзначити також екологічні проекти ліцеїстів, виконані на базі Лабораторії кріогенної техніки: проект «Гасіння лісових пожеж за допомогою зрідженого азоту», виконаний Голенко Павлом. та проект «Екологічні способи  транспортування бензину», виконаний Заєць Софією. Обидва проекти виконані під керівництвом Лисенка М.Г.,  Козленка О.В. та Суворової Т.А.

У 2011-2012 н.р. ліцеїсти посіли І місце на районній олімпіаді з екології з такими проектами: учень 8-го класу Числов Олександр з роботою «Способи видалення нафтових плям з поверхні води за допомогою зрідженого азоту», учениця 11 класу Семироз Катерина з проектом «Додавання парафіну до цегляної кладки». Ліцеїстка 11 класу Маркова Валентина посіла ІІІ місце з проектом «Експрес-аналіз якості води за допомогою лазера». 

Для перегляду натисніть на картинку