Укр Eng

Марина Чурсанова

Випускниця ФМФ 2006-го року. Доцент кафедри загальної фізики та фізики твердого тіла, кандидат фізико-математичних наук, докторант НТУУ "КПІ". Підчас навчання в аспірантурі проходила стажування в Міжнародному центрі теоретичної фізики ім. А.Салама, Трієст, Італія за програмою центру міжнародної ініціативи. Проводить дослідження в галузі спектроскопії комбінаційного розсіювання світла. Активна учасниця міжнародних наукових конференцій.

Чому ви обрали наш факультет?

Я дуже люблю природу, а також маю добрі математичні здібності, тому обрала фізику – науку, яка не тільки дозволяє зрозуміти неймовірні дива цього світу, але й бути на передовій найсучасніших досягнень техніки.

Які викладачі Вам найбільше запам'ятались? Чим?

На фізико-математичному факультеті є нагода поспілкуватися з багатьма видатними науковцями. За студентські роки мені найбільш запам’яталися Лисенко Михайло Григорович, Немировський Анатолій Володимирович та Лінчевський Ігор Валентинович, які викладали у нас курси електротехніки, загальної фізики та оптики та вразили мене своєю харизмом, чудовим володінням предмету та вмінням передати свої знання студентам.

Який був Ваш улюблений предмет (предмети)?

Загальна фізика, математичний аналіз.

Чим Ви займались в університеті крім навчання?

Займаюсь творчістю, також люблю подорожувати і фотографувати.

Чи знайшли Ви нових друзів або, можливо, своє кохання?

Так, серед одногрупників я зустріла багато чудових друзів.

Які місця Ви відвідували під час навчання? Місця дозвілля, конференції тощо.

Підчас навчання в аспірантурі протягом трьох років я відвідувала Міжнародний центр теоретичної фізики ім. А.Салама у Трієсті (Італія) за програмою співпраці з Центром міжнародної ініціативи. Також приймала участь у науковій конференції в Оулу (Фінляндія). Ці подорожі наповнили моє життя дійсно незабутніми враженнями та подарували можливість відчути рівень світової науки, проводити дослідження на найсучаснішому обладнанні лабораторії Синхротрон у Трієсті.

Чи пов’язани Ви з наукою? З викладацькою діяльністю?

Так. Зараз я працюю старшим викладачем на кафедрі загальної фізики та фізики твердого тіла на займаюсь сучасними науковими дослідженнями.

Що викликає найбільші спогади про студентське життя?

Друзі, гуртожиток, мандрівки.

Що б ви порадили нашим першокурсникам для досягнення успіху?

Вірити в себе та знайти мету в житті, яка б дарувала щастя та натхнення, і працювати для цієї мети. А також вивчати іноземні мови, в сучасному суспільстві вони необхідні.