Укр Eng

Світлана Тороус

Кандидат ф.-м. наук, асистент кафедри загальної фізики та фізики твердого тіла. Проходила стажування ( 4 місяці ) у LANL як учасниця спільних досліджень в області оптичних комунікацій в турбулентній атмосфері.

Чому ви обрали наш факультет?

На фізмат я потрапила завдяки своїй допитливості. Наприклад, крапля Принца Руперта – це крапля скла, застигла у воді. Вона славиться тим, що дуже міцна! Її неможливо розбити молотком... але якщо відламати її хвостик, то вона просто розсипиться. Ось така цікава фізика!

Які викладачі вам найбільше запам’ятались?

Моїми викладачами були: В.Г. Бар’яхтар, Л.П. Гермаш, В.М. Горшков, В.М. Локтєв, А.О. Снарський та інші чудові педагоги. Всі вони єдині у своєму роді і всі – неповторні. Хтось зачарував своєю сильною особистістю, хтось обрав цікаву тактику викладання, хтось запам’ятався неординарною манерою поведінки, а хтось влучно наводив приклади з життя.

Який був Ваш улюблений предмет (предмети)?

Окрім фізики з цікавістю слухала курси економіки, психології, правознавства. Вважаю пощастило, що на 5-му курсі почали читати комп’ютерне моделювання. Це не лише цікаво, але й перспективно.

Чим ви займались в університеті крім навчання?

Моє захоплення – подорож і фотографія. Строкате студентське життя залишило на жорсткому диску чимало цікавих фотографій.

Чи знайшли Ви нових друзів або, можливо, своє кохання?

В стінах університету я зустріла свою половинку. Цілком несподівано для мене чоловік теж займається фізикою, у нас спільний науковий керівник. А з університетськими друзями тісно спілкуємось і зараз.

Які місця Ви відвідували під час навчання? Місця дозвілля, конференції тощо.

Скажу найголовніше – завдяки працівникам нашого факультету я проходила стажування за кордоном. Чотири місяці працювала в Лос-Аламоській національній лабораторії. Саме там, де було розроблено першу в США ядерну бомбу, а зараз знаходиться один з найбільших науково-дослідних центрів. Там я отримала безцінну практику, за що дуже вдячна.

З якими почуттями Ви покидали наш факультет?

Найперше з почуттям радості за вдало завершену справу, почуттям гордості за пройдений шлях і надією на успішне майбутнє.

Яку роботу Ви знайшли та чи задоволені Ви?

Із задоволенням працюю викладачем на кафедрі загальної фізики і фізики твердого тіла.

Чи пов’язани Ви з наукою? З викладацькою діяльністю?

Наразі беру участь у дослідному проекті за результатами якого пишу наукову роботу.

Що б ви порадили нашим першокурсникам для досягнення успіху?

Мисліть неординарно, дійте наполегливо! Все у Вас вийде!